Big D
Big D

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  U.S.A.
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.

Biografia

BIOGRAFIA: Big D është një këngëtar i njohur. Big D eshte nje rapper amerikan qe erdhi si ushtar ne 1999 ne Kosove. Gjate luftes ai pa dashamiresine e popullit shqiptar dhe prandaj vendosi te qendroje ne Kosove duke krijuar karrieren e tij si rapper. Ka bashkepunuar me shume kengetare shqiptar si p.sh. Linda Halimi, Real 1, Dj Blunt, Bertan Asllani etj. Eshte i martuar me kengetaren shqiptare Linda Halimi dhe tashme eshte kthyer te jetoje ne SHBA. Më datë 20 Korrik 2010, Dj Blunt publikoj...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0