Big G (Bahri Aliu)
Big G (Bahri Aliu)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Bahri Aliu:
 • Vendlindja:
 • Skenderaj Kosovë
 • Jeton dhe vepron në :
 • Finlandë Finlandë
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 5 Tetor 1983
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♎ Peshorja

Biografia

BIOGRAFIA: Big G (Bahri Aliu) është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Bahri Aliu aka Big G ka disa kohë që ka hyrë në tregun muzikor, dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Reperi ka një album, i cili ishte publikuar në vitin 2000. Në Maj 2007, Big G merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Une E Di". Në Maj 2008, Big G merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Kthehu Baby". Më datë 21 Korrik 2009, Big G publikon videoklipin "Me Mungon". Videoklipi u prodhua nga Video Art. Më datë 30 Gusht 2012, Big G publikon vide...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0