Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big L
  • Emri i Vërtetë:
  • Lirigzon Hyseni
  • Vendlindja:
  • Vushtrri 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Big L është këngëtar. Emrin i vërtet i Big L-së është Lirigzon Hyseni. Big_L që nga i vogël Rap ka ndegju dhe ka kompozu tekste dhe dikur në Vitin 2002-2003 Big L, ja fillon Rap me këndu.
Në atë kohë shum vështir ish vet me vazhdu deri sa i erdhë ideja ta krijoj grupin e vet në vitin 2004 Grupi thiret The Real Alboz (T.R.A) (në shqip) "Shqipet e Vërteta"

Momentalisht eshte ne Zvicer dhe ja filloj Karrieres tij me e marr seriozisht, kshtu qe nuk ka sken qe nuk e ka shkel ne Zvicer.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Lorusha  

Komente

Asnjë Koment


Komente 0