Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Man

Big Man
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Big Man është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Nje kengetar i njohur ne SHqiperi. Ka mare pjese ne evente te shumta si Kenga Magjike, Top Fest etj. Bashkepunime te shumta e kane shoqeruar gjate gjithe kohes. Nje bashkepunim i suksesshem ishte me Revolt Klan ku ne albumin e tyre ka bere shume kenge.

Në Nëntor 2005, Anxhela Peristeri merr pjesë në Kënga Magjike 2005 me këngën "Sonte Dridhuni", në bashkëpunim me Big Man.

Në Nëntor 2006, Rikthimi merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Albanians In The Club", në bashkëpunim me Big Man & Blerina.

Në Maj 2007, Big Man merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Big And Small", në bashkëpunim me Rafael.

Në Maj 2008, Revolt Klan merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Mike", në bashkëpunim me Big Man.

Në Maj 2009, Big Man merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ajo Po Fle", në bashkëpunim me Orjeta.

Në Maj 2010, Orjeta merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "So Hot", në bashkëpunim me Big Man.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  JuliVlore  

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0