A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agon Amiga

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  118
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Agon Amiga është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Agoni Bashke me Getoarin formuan grupin Tingulli 3 ne vitin 1995. Ata te paret ne rajon formuan LABELIN BabaReceords ku u bashkuan edhe Kaos, Viagra, Skillz etj. Më datë 1 Dhjetor 2012, Cozman publikon videoklipin "We Doin This", në bashkëpunim me Agon Amiga & Skivi. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Babastars, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Think Creative. Më datë 2 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

Babastars

Anëtar i grupit

Tingulli 3nt

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Don Pizhi

Xhero

Barooti

Real 1

Mc Qoppa

Milot Hasangjekaj

Memli Krasniqi

Lumi B

Big Wolf

Jeton


Tags: Big Xig, Big Xik, Agon Amiga

Agon Amiga në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019