Agon Amiga
Agon Amiga
Agon Amiga
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Korrik 1982
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Agon Amiga është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Agoni Bashke me Getoarin formuan grupin Tingulli 3 ne vitin 1995. Ata te paret ne rajon formuan LABELIN BabaReceords ku u bashkuan edhe Kaos, Viagra, Skillz etj.

Më datë 1 Dhjetor 2012, Cozman publikon videoklipin "We Doin This", në bashkëpunim me Agon Amiga & Skivi. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Babastars, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 2 Korrik 2014, Ronela Hajati & Agon Amiga publikojnë videoklipin "Veç Na". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getoar Selimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 23 Maj 2015, Agon Amiga publikon videoklipin "Amg".

Më datë 25 Korrik 2015, Afërdita Dreshaj publikojnë videoklipin "Topless", në bashkëpunim me Agon Amiga. Muzika e këngës u punua nga Blero, teksti u shkrua nga Agon Amiga, Dastid Latifi. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Afërdita Dreshaj marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Më datë 17 Maj 2016, Agon Amiga publikon videoklipin "Qyqek". Muzika e këngës u punua nga Kico N Torch, teksti u shkrua nga Agon Amiga, Dastid Latifi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 2 Shkurt 2017, Agon Amiga publikon videoklipin "S'ka Faj". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Agon Amiga.

Më datë 2 Qershor 2017, Agon Amiga publikon videoklipin "Nuk E Kom Mo".

Më datë 9 Gusht 2017, Agon Amiga publikon videoklipin "Po Du", në bashkëpunim me Tim.

Më datë 20 Nëntor 2017, Agon Amiga & Cozman publikojnë videoklipin "Shih Ti Kishe".

Më datë 20 Dhjetor 2017, Onat publikojnë videoklipin "Pronto", në bashkëpunim me Cozman & Agon Amiga.

Më datë 15 Janar 2018, Agon Amiga publikon videoklipin "Pi Du Krejt". Teksti u shkrua nga vetë Agon Amiga.

Më datë 23 Mars 2018, Agon Amiga publikon videoklipin "Prej Tirone", në bashkëpunim me Cozman. Teksti u shkrua nga Cozman, Agon Amiga.

Më datë 18 Qershor 2018, Cozman publikon videoklipin "E Jemja", në bashkëpunim me Agon Amiga.

Më datë 6 Gusht 2018, Agon Amiga publikon videoklipin "Lej Lej", në bashkëpunim me Teuta Selimi. Teksti u shkrua nga vetë Agon Amiga. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 19 Nëntor 2018, Agon Amiga publikon videoklipin "Oh Bir".

Më datë 12 Dhjetor 2018, Agon Amiga publikon videoklipin "Allo Ti Bruda", në bashkëpunim me K-Albon dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Teksti i këngës u shkrua nga K-Albo. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 18 Qershor 2019, Agon Amiga publikon videoklipin "Bobi". Teksti i këngës u shkrua nga Agon Amiga. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 13 Korrik 2019, Soni Malaj publikon videoklipin "Ta Fala", në bashkëpunim me Agon Amiga & Daim Lalën. Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Agon Amiga, Vigan Sulejmani & Daim Lala. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 6 Qershor 2020, Mercy publikon videoklipin "Push It", në bashkëpunim me Agon Amigën.

Më datë 18 Korrik 2020, K Albo publikojnë videoklipin "Luja Luja", në bashkëpunim me Agon Amigën.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: undecoverr undecoverr  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Agon Amiga »

Komente 8