A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Bik Ndoja & Luçije Miloti - Karajfili Kuq Si Gjaku


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/12/2011

2011-12-09T17:22:16

See Also

Luçie Miloti


O karajfili i kuq si gjaku,
Aman, aman!
I: O n’Shkodër tonë ka ra sevda. :I
O për njata që i zen maraku
Aman, aman!
Hallin s’kanë se ku me kja.
I kam ra shpend’ve në kambë,
Aman, aman!
O hallin tem iu kam diftu’.
O se ata që shetisin dynjanë,
Aman, aman!
Ata gjejnë derman për mu’.
O karajfil me kunorë,
Aman, aman!
O q’i çil gonxhet përditë.
O të kam njoftë moj qysh në shkollë,
Aman, aman!
E mashallah sa qenke rritë!

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019