Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luçie Miloti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  36
(1930-2006)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Luçie Miloti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane. Luçie Miloti lindi më 11 maj 1930 në Shkodër, Shqipëri; vdiq më 15 maj 2006 në Tiranë, Shqipëri - këngëtare shqiptare. Luçie Miloti lindi në një familje me tradita muzikore. Rruga e saj artistike do të niste në Radion e Shkodrës dhe më pas do të angazhohej në shtëpinë e Kulturës të qytetit të Shkodrës, nën dirigjimin e Prenk Jakovës. Transferimi i familjes në vitin 1946 do ta afronte në jetën artistike kryeqytetase. Fillimisht emërohet si soli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Lauresha E Shkodrës (2004)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mukades Çanga

Drita Ukaj

Jeta Faqolli

Zeliha Sina

Alida Hisku

Elsida Sinaj (Eli)

Emmy

Morena Reka

Ema Qazimi

Greta Berati

Tags: Luçie Miloti, Lucie Miloti,, Lucije Miloti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet