BimBimma

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  227
  • Emri i Vërtetë:
  • Burim Kursani
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: BimBimma është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. BimBimma – (Burim Kursani) një ndër repperët e parë dhe të vetëm urban, në skenën e Hip Hop-it Kosovar. Interesi I tij ndaj Hip-Hop-it u shfaq qysh ne moshë të re (14) në vitin 1997. I ndikuar edhe nga rrethanat e jetesës dhe në anen tjeter duke e kallxuar shpirtin e vërtetë të Hip-Hop-it, në lirikat e tij gjinden copëza reale të jetës Kosovare, për mos më tepër tërësia e realitetit Kosovar. Nga massa filloi te njihej nga fillimi I vitit 2000 për...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

PINT

Ish-Anëtar i grupit

NR

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtareBima (2019)

Rra'jt (2011)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Qu
MVK (Mirsevini n'Kosove)
7 Prill
E Di
Pare
Ç'a Ka Risi
038
Qa Sillet N'rreth
Zani I Skamjes
Qe Pse Jom I Çart

Më Shumë Albume:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Skivi

Mc Kresha

Genc Prelvukaj

Getoar Selimi

Lyrical Son

Ledri Vula

Gold AG

D.U.D.A.

Action Bronson

Unikkatil


Tags: Bimbimma, Bimbima, Bim Bimma, Bim Bima, Bimzm Burim Kursani

BimBimma në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë