A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

BimBimma - Another Way To Die (reamke)  (Feat. Lyrical Son)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Featuring

Lyrical Son

Song from the album:

"Rra'jt"


Bimbimma :
Sa her e nini najkon tu thon Bimi e ka lon HipHopin o rofe
e lo HipHopin qat'here kur zhduket njerzimi pi bote
Jooo be?!?!? Lene mos luni qoke
jo qe najsen po skeni qa thuni per mu se jom i vetmi reper per toke (oke)
e llafet tjera mos t'ja nisi mi numru
se ja nisin mu shumzu si t'ja nisin mu untu

REF:

shum mir e di qa ndodh
ti rri se ski qa lof
Mos lyp se ski ma t'roft
qe vjen ktu me rima t'lodh
t'thash hiq ski qa lof
as hiq ski qa pordh
shkas m'ki per kejt qa ndodh
tash m'ki per kejta shkoll

II:

cillat jon aktet, faktet e pshtyme n'taktet e ksaj fryme
e paktet e kryme
Flak qet kjo goj qe s'plaket fjala n'vakte egzakte kapet
rapet sjon fakte po fakt qe me rape i mrrijm caqet
po i pate skaqet t'nal se shkaqet jon shkall qe t'majn en maje
s't'lojn me ra po t'bojn nalt me majt kit
hip hop mahall SHIT pi tashit
jeni t'sigurt qe edhe luani ka me ik pi dashit
gjith e kom dashht kit Raw shin ky shit ka ko qe s'qkoqet
qu kapi shokt e shoqet e shoqet e lsho qet nxemje per koqet

REF:
shum mir e di qa ndodh
ti rri se ski qa lof
Mos lyp se ski ma t'roft
qe vjen ktu me rima t'lodh
t'thash hiq ski qa lof
as hiq ski qa pordh
shkas m'ki per kejt qa ndodh
tash m'ki per kejta shkoll

III

Pesh sa un kom ti pesh sun qon
ton jem t'veshun gjon e ton ecum ron .
Ni porosi for my enemy rujuni po eneni ka enemi
qe mere edhe ni her edhe edhe ni kshill
ma mir e keni gojen msheleni e repin leneni
se keni mu kill si GJON F. KENEDY
tu bo F edhe 1 me mellodi un kom me dhi
lot kom me shti me qit kon e ni qe thot Jom MC
dije edhe ti se une e di qe kot e ki
se vleren t'dobt e ki e DEKEN sot e ki

REF:
shum mir e di qa ndodh
ti rri se ski qa lof
Mos lyp se ski ma t'roft
qe vjen ktu me rima t'lodh
t'thash hiq ski qa lof
as hiq ski qa pordh
shkas m'ki per kejt qa ndodh
tash m'ki per kejta shkoll


Lyrics submited by 3m   besiktas
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019