Më mbaj mend (për 1 muaj)

Black Eyed Peas

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Black Eyed Peas është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. The Black Eyed Peas are an American hip hop group, consisting of rappers will.i.am, apl.de.ap, Taboo, and singer Fergie. Originally an alternative hip hop group, they subsequently added R&B, pop and EDM/dance influences. Although the group was founded in Los Angeles in 1995, it was not until the release of their third album Elephunk in 2003 that they found widespread acclaim and achieved high record sales. Since that time, the group has sold an e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Corrs

Kudai

Script

O-Town

Camila

Aerosmith

Doors

Hoobastank

La Quinta Estacion

Big Time Rush

Tags: Black Eyed Peas


Komente mbi këtë artist