Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diamant Sinanaj (BlackLion)

BlackLion - E Heka Mallin (Feat. Boldd)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Lufta ka lon pasoja,
e nder to plot Rrefime
Shum Njerz po jetojn t'vetmum,
pa ma t'dashurit e tyne
Tragjedi n'kohen e sotit,
Historin po e shkrujn Fmija
Mbroj Traditen, Gjuhen e Zakonet,
qe i la Shqiptaria

Fjala jeme del prej Zorit,
se Dheu ma mori Gzimin
E vrau Trimin Vetbesimi,
ma la Vujtjen e Idhnimin
Mi la krejt ato qka nuk lahen me Lot
E kalumja po jeton n'Ardhmerin qe shijojm sot

Kur ni Nan e qet ni Lot,
Drini i bardh ushton i gjall
Ku e kom Motren tem,
e lyp Vllau me plot Mall
Fati i saj s'ishte askund,
Familjen e masakrume
Gjall kish mbet Djali me Nanen,
e preokupume

Kalun Dite, Muj e Vite,
tu jetu n'Hije t'Pikllimit
Fotografia meshir per Nanen,
e Lot per Djalin e Agimit
Gropo thell n'Shpirtin tem,
gjen Ngushllime ma t'sinqerta
Pranver per Ty nuk ka,
s'kan Arom Lulet e blerta

(2x)
Motren me ma kthy,
Du me pa me Sy,
se boll osht kalb ne Serbi
Nuk e shoh,
Me pa, se njoh
Eshnat nuk ja di n'shekullin 21

Vlla s'pata me dhon,
po Lot derdha per Gjakun e Vllaut
Po pasha Eshnat e Tu,
kurr n'Jet si perkulna Shkaut
Qe kurr n'Jet 100 Vjet,
Zemra s'pat Lot me qit
Toka jem ka rrit Adema,
ata Kurva per qdo Dit

Babes n'Od ja murt Shpirtin me sharki n'Dor tu knu
Motra jote knon per qyqe moti toka ju ka nshu
Se Biri i Shkines kesh se edhe ktu Krah pi bojn
Besa shpejt kris e
tjerat mo kerkush gjall s'ka mi lan

Se gjall jon hala Esatat po kurr Pash mi Token tem
Ai se din ku e ka Gjakun
A un Rrajt i kom n'ket Ven
Qetash i bona do vjet,
sa me dit qka ka pa Bota
Shoka Shqipes u mush plot
Nuk i qel mo Dora gropa

M'thojn Burrni kurr s'kisha pas
Po Zemren Guri e kom
Dyve pritna Dukagjin me Pushk e me Qitfeli knom
Se Jeta Njerit si dhimet nese Njeri i thot Vetes
Ma mir Dy Metra ner Dhe
se Robi jem mi dhon Fund Jetes

(2x)
Motren me ma kthy,
Du me pa me Sy,
se boll osht kalb ne Serbi
Nuk e shoh,
Me pa, se njoh
Eshnat nuk ja di n'shekullin 21


Ky tekst u dërgua nga Festina Imeri

BlackLion - E Heka Mallin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Heka Mallin".
3. Video është e këngës "E Heka Mallin", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):


Komente 0