Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diamant Sinanaj (BlackLion)

BlackLion - Kallu Shkja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

jom Shqiptar kosovar Zot e krenar Zot e bujar
mbi ket DHE qe kam si fe e kam vatan e kam atdhe

hej moj shqipe sa krenona kur i shoh djemt e tu
tu grushtu qetnika t zi tu ju kallxu se kush osht ktu
ska me gjakin e shqipatrit se jem nipa t'Adem Jasharit
jem bijt e ksaj toke qe i dalim zot idealit
Kuq e Zi midis serbis po valon baca Is
bashk me Ismail Qemalin kta dy t'rima t'pavarsis
e kur u ngrit aj flamur bashk me Shqiprin Etnike
edhe zemra u bo mal gjaku n'trup kejt u zike
kallu shkja kallu shkja boll ke gri e boll ke vra
sikur t'kishe mujt hala nomin e kishe ba
nuk jem pak jem 10 milion ti qetnik a po kupton
slav i zi po hidhesh gjon po ftyra o kat shkon
kur e kem ni Lorik Can qe kombetaren na drejton
mos ja msy me Taulantin se ato smun e rrxon
mos u kap me trima tjer se oj shkin keq deshton
per me ma prek flamurin duhesh me i vra teton

jom Shqiptar kosovar Zot e krenar Zot e bujar
mbi ket DHE qe kam si fe e kam vatan e kam atdhe

po du me shku prej Deqani me festu ne Drenic
me ju kallxu qe jemi bashk se bashk e kemi nis
po du me shku prej Shkupi e me festu ne Tiran
me ju kallxu kejtve se kejt bashk e kem ni nan
po du me shku prej Janine me festue ne Vlor
me ju kallxu kejtve qe te lir e kem at Kosov
po du me shku prej Camerie e mu kthy ne Prishtin
me i kallxu Kumanoves qe gjall e kem at Lugin
jom ka du me shpirt me shku me shkel naper qdo pllom
jom ka du mi tregu botes se na ka rrit ni non
jom ka du me shku mi vizitu pak ata deshmor
me ju kallxu qe ne beograd osht ngrit flamuri jon
po du mi falemderu kejt ata qe i mbrojten kto ngjyra
e sa njeri ka jap jeten per me ardh te kto dit te lira
me fal atdhe qe nuk mujta as ni her met dal zot
mirpo nese dikush te prek i pari jeten e jap sottt

jom Shqiptar kosovar Zot e krenar Zot e bujar
mbi ket DHE qe kam si fe e kam vatan e kam atdhe


Ky tekst u dërgua nga vaL

BlackLion - Kallu Shkja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kallu Shkja".
3. Video është e këngës "Kallu Shkja", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):


Komente 0