Bledi I Xhamllikut
Bledi I Xhamllikut

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Bledar Mbroci:

Biografia

BIOGRAFIA: Bledi I Xhamllikut është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Në vitin 2007, Bledi I Xhamllikut publikon albumin "Kur Kaloja Nga Xhomlliku". Më datë 31 Mars 2013, Bledi I Xhamllikut publikon videoklipin "Synetlliku". Në Nëntor 2013, Bledi Mbroci merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Pune E Qejf, Qejf E Pune". Më datë 13 Tetor 2016, Bledi I Xhamllikut publikon videoklipin "Dasma". Më datë 13 Tetor 2016, Bledi I Xhamllikut publikon videoklipin "Kolazh Shqiperise Se Mesme"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 1