Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledi I Xhamllikut - Kacurrele Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

per çdo dite të bukur
me shoqni te porrim
lokalë moj lokalë
gjithëmone he verdallë
me kostum te thash
lamtumirë si plaku
merrnje po 2 Fjalë
më kazën merakë 2×

Ref.
Kaçurrele kaçurrele
make gishtin kur ni paren
sa te shohme ti harrova
jetën time ne mes cigaren 2×

me shoqet kir flisje
isha ktu kshikun
me kadal e fundje
ja tu vdes për mu
se me ato flej
dhe me muaj jo
kaçurrele e bukur
te fal shoh tigonë 2×

Ref.
Kaçurrele kaçurrele
make gishtin kur ni paren
sa te shohme ti harrova
jetën time ne mes cigaren 4×


Ky tekst u dërgua nga Klesko

Bledi I Xhamllikut - Kacurrele
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kacurrele".
3. Video është e këngës "Kacurrele", por nuk këndohet nga Bledi I Xhamllikut.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bledi I Xhamllikut:


Komente 0