TEKSTESHQIP

Bledi Miljoneri
Pa Radhe
Lyrics
(Feat. G Bani)

bani xhi dora vet
bledi miljoneri 2005 jeta nuk eshte vec gezim ejo,eshte familja nga jugu ne veri jo laik mi

enderrat realizohen ralle sepse jeta seshte perralle,shikoj hallet ne mehalle edhe bie dalngadale,/2 here/

me mbahet mend ne 93 kur u nisa per greqi,bashke me babain tim dore per dore ne kufi,pa asnje njohje me 10.000 lek ne xhep pa dokument,sa here qe kujtoj ate nate zverdhem dhe me meren mente,edhe kur na ndiqnin qente me kujtohej kur me thonte,zoti eshte i madh dhe do kujdeset per ne sonte,me nje triko me mbulonte ndersa flinim jashte nje kishe,kaluan vitet dhe kuptova o zot i madh ku ishe,kaluan12 vjet dhe tani eshte 2005 kam nje histori te hidhur te refej me cdo te zez,per cdo hall kam nje shpres per cdo shpres kam nje penges,jam nje hero ne zemren time derisa te vdes.