A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
G Bani

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  59
  • Origin:
  • Puke 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: G Bani is a popular singer of Hip-Hop music. Emri i tij G-Bani vjen nga shkronja “G” qe ne anglisht eshte iniciali i fjales Gold qe do te thote AR & BANI qe eshte shkurtimi i emrit te tij Arban. G-Banit nuk i pelqen ta therrasin HIPOPIST (sic e quajn veten nje pjese e madhe e adoleshenteve ketu ne Shqiperi) por REPIST sepse ai ben muzike RAP dhe jo HIP-HOP. Arban "Bani" Përlala, më mirë i njohur me pseudonimin e tij G-Bani (Xhi Bani), është një rapsod dhe kompozitor i zhanrit Rap, Hip-Hop. ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Punë Të Pastra (2008)


» Add A Song »

Mjet Anglez
Edhe Kete Vere
Gëzuar Festat
Vajzat
Pare


Related Artists:

Albboy

Eagleye (Kiameti)

AK

Krimineli

Loko

D.M.K.

Eleminimi

Rudi

JR

DMC aka Babloki


Tags: G Bani, G-Bani, G. Bani, Arban Perlala

G Bani in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019