TEKSTESHQIP

Bledi Milioneri
Ne Kulm Te Absurditetit
Lyrics
(Feat. Young J & Mali G Grand Thugz)

Bledi milioneri:
E quajn tjesht Andja dhe esht vetem 14 vjec
nuk e di cfar esht mekati cfar esht mir e cfar esht keq po qe fati i keq kerkonte ne kte moshe qe te shikonte jeten e saj feminore ndarja e prinderve ta shkaterronte dhe tani supet e njoma kane persiper barre te rende
nuk e ndjen me ngrohtesine e asaj qe quajn nene sepse nena nuk e do kur ajo hap kraharorin sepse nena fal perbuzje sepse nena do dashnorin do sallone dhe buzkuqe nena nena nuk i fal dashuri dhe ngrohtesi per te cilat po ndjen mall kur trishtimi e kaplon merr dhe baben n'telefon por as baba nuk i del se as baba nuk e don thjesht e mbyll telefonin duke i dhene kurajo vetes baba eshte i zene me pune qe ti beje qejfin njerkes
por qe ba-ja se kupton qe keshtu esht realiteti
se Andja thjesht jeton ne kulm te absurditetit.

Young J:
Dhuro meshire ti mbi mua
mos me shiko por me thuaj
cfar te bej se ku te shkoj. (x2)

Mali-G:
Do pershkruaj jeten e cdokujt qe vuan nuk ka nje te ardhme sheh te tjeret qe luajn ndoshta i mungon nje strehe nje jete me e mir me lot ne sy merr dicka te lir per te pir kerkon mbeshtetje me qellimin per mbijetim shef hallet e familjes qe i bijn mbi shpine shikon shoqerine qe feston cdo fundjave i duhet te punoje keti djali se ne zemer ka nje hall e kethen koken me mall shikon familjen e tij shikon ne syt e tyre qe ka shum uri shikon te tjeret te lare dhe te veshur te tjeret bejn sehir dhe ju vjen per te qeshur ngre koken nga ky zot dhe kerkon meshire mi liro keto zinxhire qe buzeqeshje te me vije o nene me fal pse me linde ketu nuk dua te jetoj se nuk ju shoh dot keshtu.

Young J:
Dhuro meshire ti mbi mua
mos me shiko por me thuaj
cfar te bej se ku te shkoj. (x4)

DËRGOI: