Bleona Miftari Poezi
Bleona Miftari

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


Vallja E Shqipeve

Tri here opinga rrahu dheun
sikur kerkoi leje prej tij
pastaj shamia palet ndehu
me qetsi dhe madheshti


Vallja shqiptare shenje ne er
ylbere tirqesh ajo tehu
kush ju kerceu njeherdhe kembet
ajo mir u pandehu


Kur shqipet thjesht ne valle u hollen
te gjith vall na kishin zili
per gjakun qe u derdh e per te shtrejten liri

- Poezi nga Bleona Miftari{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0