Bleona Qereti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  474
  • Vendlindja:
  • Korçe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Bleona Qereti është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Që në moshë të vogël dallohet për pjesmarrje aktive në aktivitet e ndryshme të zhvilluara për fëmijë në Korçë dhe Elbasan. Perfaqësimi i saj i parë ndërkombëtar ka qenë në festivalin ballkanik të grupeve të fëmijëve në vitin 1991 i cili u zhvillua në Preveza të Greqisë. Në vitin 1991-1994 aktivizohet si këngëtare dhe spikere në estradën profesioniste të teatrit "Skampa në Elbasan". Në Dhjetor 1994, Bleona Qereti merr pjesë në Festivali i 33-të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Faqja

Zyrtare

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtareMandarine (2007)

Live (2006)

Boom Boom (2005)

Greatest Hits: Per Ty (2005)

Ti Nuk Di As Me Ma Lyp (2003)

Ik Meso Si Dashurohet (2002)

S'me Behet Vone (2001)

Nese Me Do Fort (2000)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Take You Over
I Don't Need Your Love
Monster
Su Di Noi
Scandalous


Artistë Të Ngjashëm:

Rozana Radi

Anjeza Branka

Elsa Lila

Mariza Ikonomi

Soni Malaj

Arta Bajrami

Alberie Hadergjonaj

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Adelina Ismaili


Tags: Bleona Qereti, Bleona Qerreti

Bleona Qereti në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë