Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Bleona Qereti - La Isla Bonita

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "La Isla Bonita".
3. Video është e këngës "La Isla Bonita", por nuk këndohet nga Bleona Qereti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bleona Qereti - La Isla Bonita  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Boom Boom"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "La Isla Bonita" kënduar nga Bleona Qereti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Genta Ismajli - La Isla Bonita

Last night I dreamt of San Pedro
Just like I'd never gone, I knew the song
A young girl with eyes like the desert
It all seems like yesterday, not far away

REF:
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be
La isla bonita
And when the samba played
The sun would set so high
Ring through my ears and sting my eyes
Your Spanish lullaby

I fell in love with San Pedro
Warm wind carried on the sea,
he called to me
Te dijo te amo
I prayed that the days would last
They went so fast

REF:
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be
La isla bonita
And when the samba played
The sun would set so high
Ring through my ears and sting my eyes
Your Spanish lullaby

I want to be where the sun warms the sky
When it's time for fiesta
you can watch them go by
Beautiful faces,
no cares in this world
Where a girl loves a boy
and a boy... loves a girl

REF:
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be
La isla bonita
And when the samba plays
The sun would set so high
Ring through my ears and sting my eyes
Your Spanish lullaby

Madonna - La Isla Bonita

Como podria ser verdad

Last night I dreamt of San Pedro
Just like I'd never gone, I knew the song
A young girl with eyes like the desert
It all seems like yesterday, not far away

Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be
La isla bonita
And when the samba played
The sun would set so high
Ring through my ears and sting my eyes
Your Spanish lullaby

I fell in love with San Pedro
Warm wind carried on the sea, he called to me
Te dijo te amo
I prayed that the days would last
They went so fast

I want to be where the sun warms the sky
When it's time for siesta you can watch them go by
Beautiful faces, no cares in this world
Where a girl loves a boy, and a boy loves a girl

Last night I dreamt of San Pedro
It all seems like yesterday, not far away
Ta-la-ta-ta-taa

La-la-la-la-la-la-laaa
Te dijo te amo
La-la-la-la-la-la-laaa
Spoken: El dijo que te ama

Pa-pa-la-pa-pa pa-pa-pa-pahaaa
Aha, aha-ahaaa
La isla bonita
Ahaa, aha-ahaaa...

Don Omar - La Isla Bonita

El Orfanato
El Rey
Rell

Madonna:
Last night i went to San Pedro
(Señorita bienvenida a San Pedro)
Thats when i saw the sky looking at me
(Mucho gusto)
Thats is describe by temptencion
(Boricua)
No se que pudo ser me enamore

Tropical the island breeze
I was feel wild and free
There's no world and place to be
That La isla bonita
I wish to this played
So we can dance all night
Ring through my ears and sting my eyes
(toda la noche)
Spanish lullaby

I fell in love with San Pedro
(Me enamore en san pedro)
Well i look in the club he came to me
Y te dijo te amo
(Me gusta mucho señorita)
Thats when i realize hi was no words
Tropical the island breeze
I can tell that is feeling me
By the way his touching me
(Tu si eres bonita!!)
(Tu si eres bonita)
All nigth to be this played
We dance all to the night
(Musica)
Ring through my ears and sting my eyes
Spanish lullaby

Don Omar:
El Rey
Reeeeeell!!!!
Sencillo
El Orfanato!!!!!!!

Todo comienzo en San Pedro
La conoci en un bar
Donde solia conversar
Me tomo de la mano
(Welcome to San Pedro Pa)
Me beso y me llevo a un lugar super especial
Ese lugar donde el cielo y el mar
Se hacen uno y solos podemos bailar
Donde puedo ser tuyo y donde mia seras
Mi niña bonita
Ese lugar donde el cielo y el mar
Se hacen uno y solos podemos bailar
Donde puedo ser tuyo y donde mia seras
Mi niña bonita

Rell:
Last night al verme se excita
she was grabing al the body at the music plays
I wanna be up in here world
And wake up in the morning singing as we laid
Tropical the island breeze
I can tell that is feeling me
laying his body next to me
Ohh!!!! mamita linda
Call is only what i know
All my love its what i show
We can taking to the sky
Spanish lullaby

Don Omar:
El Rey!!!!!!
(El Rey)
Richie Peña
Meyo
Fome and Darry
This joy sounds crazy (crazy)
Raaaa!!!!!!!!!!!
(Raaaa!!!!!!!!!!!)
Nosotros corremos esto
Un clasico
El Orfanato
Nosotros si hacemos musica

Sencillo
(Sencillo)
El Orfanato!!!!
(El Orfanato!!!!)
You Hered
Esos son los mios papi
(Esos son los mios papi)
Cuando tu quieras
(Cuando tu quieras)

No compitas
No se puede con algo que nacio mas grande que tu

El Orfanato
Më Shumë Këngë Nga Bleona Qereti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet