Blerim Bytyçi Poezi
Blerim Bytyçi

Ti Je Loti Im

Ti je loti im
Që shkelqen si drtië hyjnore
I ngjan veses së agimit
Ndriquar si yll prore.

Ti je loti im
I dalë nga zjarri shpirtnor
Freski për zemer
Lot drenushe me emer.

Ti je loti im
Lot malli, lot gëzimi
Deborë që pikon n'pranverë
Në sy te paqa perherë.

Ti je loti im
Simbol për mall dhe këngë
Rrjedhshë veq për gëzime
Mall për zemren time.

- Poezi nga Blerim Bytyçi


- U dërgua nga Blerimb107 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0