Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerim Lutfiu (Beli)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
 • Emri i Vërtetë:
 • Blerim Lutfiu
 • Vendlindja:
 • Kërçovë 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Blerim Lutfiu (Beli) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Shkollën e mesme të muzikës kryer në Tetovë, fakultetin e mizikës në Shkup dhe masterin në Univerzitetin e Tetovës. Punon si profesor i muzikës në gjimnazin e Kërçovës gjithashtu ka grupin muzikor me muzikë popullore për dasma, mbrëmje dhe ahengje familjare. Në vitin 2010, Blerim Lutfiu (Beli) publikon albumin "Ti Je Një". Më datë 4 Qershor 2016, Blerim Lutfiu publikon videoklipin "Fati Im". Më datë 23 Qershor 2017, Blerim Lutfiu publiko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentTi Je Një (2010)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Erkan Musliu

Duli

Besjan Gashi

Hysi Hasani

Besnik Salihu

Habil Akiku

Mustafa Ymeri

Feta Gjoleka

Adnan Kamberi

Aziz Murati

Tags: Blerim Lutfiu, Beli


Komente mbi këtë artist