Blero
Blero
Blero
 • Emri i vërtetë:
 • Blerim Muharremi
 • Vendlindja:
 • Mitrovicë
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 19 Korrik 1978
 • Horoskopi:
 • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Blero është këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur. Emri i vertete eshte Blerim Muharremi. Blero e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Se pari u be i njohur nga dueti me Memli Krasniqin ne kengen "Kthehu". Blero thote se nuk ka menduar kurre se do te arrije kaq sukses te madh dhe "celes" per kete e konsideron punen me njerez te duhur. "Memli Krasniqi eshte shtylla e suksesit tim ne Kosove, eshte i vetmi qe e pyes per gjithçka, eshte profesionalist i vertete" thote Blero, adhurues i kengetareve R. Kelly dhe Stevie Wonder. Muziken e tij e definon si nje miks ndermjet muzikes R&B dhe Pop. Ne vitin 2009 Blero u fejua me aktoren mjaft te njohur Teuta Krasniqi. Viti 2010 i solli te dyve edhe nje vajze qe e quajten Tara. Ishin përfolur shumë gjatë, madje kishin dalur versione të ndryshme rreth lidhjes së tyre. Por një gjë e tillë nuk u kishte bërë përshtypje çiftit. Blero filloi një lidhje me aktoren e mirënjohur Teuta Krasniqi. Ata ishin në lidhje për një kohë të gjatë kur edhe vendimin e tyre për martesë e kishte shtyer ose ngutur edhe lajmi për shtatzënin e Teutës. Por, për ta bërë edhe më atraktive dasmën çifti priti derisa fëmija i tyre erdhi në jetë. Kështu, pas lindjes së vajzës së tyre Tarës, çifti Blero dhe Teuta vendosën që lidhjen e tyre ta kurorëzonin me martesë gjatë vitit 2013. Ishte një ceremoni e jashtëzakonshme me shumë mysafire dhe mjaft luksoze, madje ishte përfolur shumë për mënyrën e organizimit dhe për çdo detaj tjetër. Gjatë muajit shkurt të vitit 2014 u fol shumë rreth ndarjes së mundshme të çiftit Blero & Teuta. Lajmi i ndarjes u shpërnda me shpejtesi dhe u mor vesh se Teuta kishte ngritur padi shkurorëzimi ndaj Bleros. Pas pak koshesh, Blero nis nje lidhje te re me modelen Afrona Dika, me të cilën martohet në vitin 2019.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.78cm
Ngjyra e syve: Gjelbër
Ngjyra e flokëve: Kafe
Pija e preferuar: Uji
Muzika e preferuar: Muzika në përgjithësi
Këngetari-ja i/e preferuar: Michael Jackson
Ngjyra e preferuar: Kaltër
Sporti i preferuar: Fubolli
Sportisti/ja i/e preferuar: Lionel Messi
Hobi: Futbolli
Stili i veshjes: Sportiv
Moto e jetës: Të jesh i lumtur

Në Shtator 2004, Blero merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2004 me këngën "Eja Ti".

Në Dhjetor 2004, Blero merr pjesë në Zhurma Show 2004 me këngën "Kthehu Ti".

Në vitin 2004, Blero publikon albumin "Hapi I Pare". Blero thote se per albumin e pare ka punuar 5-6 vjet, por ia ka vlejtur puna. "Eshte nje album origjinal, kenget jane te punuara te produksioni i cili per shume cka nuk do te plasonte kenge te vjedhura".

Në Nëntor 2005, Blero merr pjesë në Kënga Magjike 2005 me këngën "Me Mungon".

Në Dhjetor 2005, Blero merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Bashkë".

Në Dhjetor 2005, Blero merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Dua Te Jem Me Ty".

Në Prill 2005, Blero merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Bashkë".

Në vitin 2005, Blero publikon albumin e dyte "Bashkë", per realizimin e te cilit bashkepunoi me shume profesioniste si ne Suedi, ashtu edhe ne Kosove.

Në Prill 2006, Blero merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Papritur".

Në Prill 2007, Blero merr pjesë në VFM 2007 me këngën "Mos Me Refuzo", në bashkëpunim me De Camada.

Në vitin 2006, Blero publikon albumin "Blero". Ky album permban po thuaj se vetem hite, fillojm nga kenga "Fotografia", "Mos me refuzo", "Mshile gojen" etj..

Në Maj 2007, Blero & Shpat Kasapi marrin pjesë në Top Fest 4 me këngën "Falma".

Në Dhjetor 2007, Blero merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Zemer Bosh".

Në vitin 2007, Blero publikon albumin "Falma".

Në vitin 2007, Blero publikon albumin "Dashurova".

Më datë 17 Prill 2008, Blero & Cekic publikojnë videoklipin "Shake Tha Ass".

Në Maj 2008, Bubulina Krasniqi & Blero marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Endrra Ime".

Në Maj 2008, Blero merr pjesë në VFM 2008 me këngën "Crazy", në bashkëpunim me Leonora Poloska.

Më datë 7 Tetor 2008, Da Ghost publikon videoklipin "Krejt Anash", në bashkëpunim me Blero. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Në Dhjetor 2008, Blero merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "T'kom Mall", në bashkëpunim me KAOS.

Në Maj 2009, Blero merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Nuk Me Deshte".

Në Maj 2009, Blero merr pjesë në VFM 2009 me këngën "La Vida Loca (Remix Me Dosta)", në bashkëpunim me Skillz, KAOS, Mc Kresha, Lyrical Son & F-Kay.

Në Dhjetor 2009, Blero merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "La Vida Loca (Remix Me Dosta)", në bashkëpunim me Skillz, KAOS, Mc Kresha, Lyrical Son & F-Kay.

Në Maj 2010, Blero merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "La Vida Loca (Remix Me Dosta)", në bashkëpunim me Skillz, KAOS, Mc Kresha, Lyrical Son & F-Kay.

Më datë 18 Gusht 2009, Blero publikon videoklipin "Higher", në bashkëpunim me Mc Kresha & Snoopa. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Blero merr pjesë në VFM 2010 në vitin 2010.

Në Maj 2010, Zaimina Vasjari & Blero marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Vec Ti".

Më datë 25 Qershor 2010, Blero publikon videoklipin "Nuk Mundem Pa Ty". Me këtë këngë, Blero u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), Zhurma Show 2010 (2010).

Më datë 17 Tetor 2010, Blero publikon videoklipin "Boll Ma", në bashkëpunim me F-Kay. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Në Dhjetor 2010, Kastro Zizo merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Gjinkalla (Remix)", në bashkëpunim me Blero & Klevis.

Në vitin 2010, Blero publikon albumin "Tara", i cili permban kenge ne shqip dhe anglisht. U promovua nga klipet "Nuk mundem pa ty" (shqip) dhe "You and me" (anglisht). Ne kete album Blero ka bashkepunuar dhe me artiste si F-Kay, Cekiç, Big Basta, Zaimina etj.

Më datë 15 Shkurt 2011, Blero & Freax publikojnë videoklipin "Rock City". Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 9 Mars 2011, Mendi & Blero publikojnë videoklipin "Njo Me Njo". Videoklipi u prodhua nga Pixels Production.

Në Qershor 2011, Blero merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Sonte Mos Qaj", në bashkëpunim me Astrit Stafa.

Më datë 18 Qershor 2011, Blero publikon videoklipin "Summer Love", në bashkëpunim me Astrit Stafaj. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Blero u paraqit në këto festivale: VFM 2012 (2012), Zhurma Show 2011 (2011).

Në Tetor 2011, Lori merr pjesë në Zhurma Show 2011 me këngën "Kthehu Sonte", në bashkëpunim me Blero.

Më datë 31 Tetor 2011, Blero publikon videoklipin "Dance", në bashkëpunim me Cekic & Ardit Stafaj. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 5 Korrik 2012, Blero publikon videoklipin "Ajo Apo Ti". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Bubulina Krasniqi. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Blero u paraqit në këto festivale: SVFM 2013 (2013), Zhurma Show 2012 (2012).

Më datë 1 Tetor 2012, Blero publikon videoklipin "The Walls (Muret)", në bashkëpunim me Bojan.

Më datë 1 Dhjetor 2012, Blero publikon videoklipin "Loving You", në bashkëpunim me Niki. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 9 Janar 2013, Blero publikon videoklipin "Zemer Bosh".

Më datë 16 Shkurt 2013, Blero publikon videoklipin "Fiksimi Im". Me këtë këngë, Blero merr pjesë në Zhurma Show 2013 në vitin 2013.

Më datë 4 Korrik 2013, Blero publikon videoklipin "Një Moment", në bashkëpunim me Maria. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Blero u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), Zhurma Show 2013 (2013).

Më datë 6 Korrik 2013, Soulkid publikon videoklipin "Buza", në bashkëpunim me Blero.

Më datë 5 Gusht 2013, Snupa publikon videoklipin "Million Dolla Baby", në bashkëpunim me Blero.

Në vitin 2013, Blero publikon albumin "Fiksimi Im".

Në Qershor 2014, Morena Taraku merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "My Love", në bashkëpunim me Blero.

Më datë 19 Korrik 2014, Areva Gaci publikon videoklipin "Fire", në bashkëpunim me Blero.

Në Dhjetor 2014, Dhurata Ahmetaj merr pjesë në Zhurma Show 2014 me këngën "Shumë O Ka Ma Don", në bashkëpunim me Blero.

Më datë 29 Janar 2015, Blero publikon videoklipin "N.U.N". Muzika e këngës u punua nga vetë Blero, teksti u shkrua nga Chipsi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Elephant. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 15 Shkurt 2015, Blero publikon videoklipin "5", në bashkëpunim me Shkurte Gashi. Muzika e këngës u punua nga Elephant, Blero, Astrit Stafai, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, Blero, Chipsi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Elephant. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 27 Qershor 2015, Blero publikon videoklipin "Jo Jo", në bashkëpunim me Onat. Muzika e këngës u punua nga Elephant, teksti u shkrua nga Chipsi, Onat. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Blero merr pjesë në Zhurma Show 2015 në vitin 2015.

Më datë 15 Nëntor 2015, Blero publikon videoklipin "Pse", në bashkëpunim me Alex.

Më datë 8 Mars 2016, Blero publikon videoklipin "#1her", në bashkëpunim me Soulkid.

Më datë 21 Qershor 2016, Blero publikon videoklipin "Ta Ha Gojën", në bashkëpunim me Soulkid. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 9 Gusht 2016, Blero publikon videoklipin "Athu". Teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 30 Tetor 2016, Blero publikon videoklipin "Rren".

Më datë 11 Dhjetor 2016, Blero publikon videoklipin "154", në bashkëpunim me Dani.

Më datë 6 Maj 2017, Blero publikon videoklipin "Per Ty", në bashkëpunim me Muharrem Ahmeti.

Më datë 7 Qershor 2017, Blero publikon videoklipin "Jar Na Na", në bashkëpunim me Kole Oroshi.

Më datë 23 Qershor 2017, Franques publikojnë videoklipin "Out Of My Head", në bashkëpunim me Blero & Jd.

Më datë 23 Qershor 2017, Franques publikojnë videoklipin "As1her", në bashkëpunim me Blero & Alex.

Më datë 19 Korrik 2017, Blero publikon videoklipin "Ndale".

Më datë 29 Tetor 2017, Blero publikon videoklipin "Mbylli Syte".

Më datë 18 Nëntor 2017, Blero publikon videoklipin "Nje Dite", në bashkëpunim me Kole Oroshi. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Blero ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "1000", në bashkëpunim me Prygo.

Më datë 8 Prill 2018, Blero publikon videoklipin "Plaga Ime", në bashkëpunim me Fatlume Popovci. Teksti u shkrua nga Fatmir Muja.

Më datë 1 Korrik 2018, Blero publikon videoklipin "Bingo".

Më datë 17 Tetor 2018, Blero publikon videoklipin "A E Din", në bashkëpunim me Ylber Osmani.

Më datë 27 Nëntor 2018, Blero publikon videoklipin "Ishe Si Lule". Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 3 Shkurt 2019, Blero publikon videoklipin "Falja", në bashkëpunim me Gasso & Fissin. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 9 Mars 2019, Blero publikon videoklipin "S'ke Jete", në bashkëpunim me Teuta Selimin. Kënga është realizim i Prygos nga Royal Music Group, ndërsa tekstin e ka shkruar Fatmir Muja. Për miksimin dhe masterizimin janë kujdesur Johan Bejerholm dhe Prygo, ndërsa vet Blero është producent ekzekutiv i projektit. Produksioni XL Films është kujdesur për anën vizuale duke xhiruar videoklipin e këngës.

Blero është duke punuar në albumin e ri. Këto projekte të këngëtarit pritet të publikohen në fund të këtij muaji, ku është bërë e ditur se do të shoqërohen me video në formë të serialit. Së fundmi, Blero në llogarinë e tij personale, Instagram, ka publikuar një video derisa zbulon pak nga projektet e tij. “Së shpejti, 6 copë jetë”, ka shkruar ai krahas videos. Ai po ashtu është duke u përgatitur edhe për dasmën e tij me blogeren shqiptare, Afrona Dikën.

Më datë 14 Korrik 2019, Blero publikon videoklipin "6 Cope Jete".

Më datë 15 Korrik 2019, Blero publikon videoklipin "Thuaj", në bashkëpunim me Eugenën.

Më datë 16 Korrik 2019, Blero publikon videoklipin "I Thash Te Dua".

Më datë 17 Korrik 2019, Blero publikon videoklipin "D.O.V", në bashkëpunim me Prygon. Teksti i këngës u shkrua nga Uki Latifi. Produksioni audio u realizua nga Prygo.

Më datë 18 Korrik 2019, Blero publikon videoklipin "A Thu Baby".

Më datë 19 Korrik 2019, Blero publikon videoklipin "Marshallah", në bashkëpunim me Fissi & Slicky.

Në vitin 2019, Blero publikon albumin "6 Copë Jetë".

Më datë 21 Shtator 2019, Blero publikon videoklipin "Dasma". Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films dhe është xhiruar ditën e dasmës së Bleros me Afronën.

Më datë 2 Mars 2020, Blero publikon videoklipin "Harrova".

Më datë 24 Maj 2020, L3O publikon videoklipin "Lambo", në bashkëpunim me Bleron. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 1 Tetor 2020, Blero publikon videoklipin "Merri Syte E Mi". Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 20 Qershor 2021, Blero publikon videoklipin "T'kam Dasht", në bashkëpunim me Hikmete Ahmetaj. Muzika e këngës u punua nga Blero & Chipsi, ndërsa teksti u shkrua nga Chipsi.

Më datë 6 Korrik 2021, Blero publikon videoklipin "Telenovela", në bashkëpunim me Albos. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 26 Nëntor 2021, Blero publikon videoklipin "Hej Aman". Muzika e këngës u punua nga Nurteel & Blero, ndërsa teksti u shkrua nga Ghulo, Blero & Nurteel. Produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 28 Mars 2022, Blero & 47 Montana publikojnë videoklipin "Vet-Jeee".

Më datë 4 Qershor 2022, Blero publikon videoklipin "Dubai", në bashkëpunim me Gadaf Dernjani & Landi Rokon.

Më datë 21 Qershor 2022, Lule Mustafa & Blero publikojnë videoklipin "Moter E Vlla". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Chipsi. Videoklipi u prodhua nga kompania XL Films.

Më datë 23 Qershor 2022, Blero publikon videoklipin "N'heshtje".

Më datë 22 Gusht 2022, Blero publikon videoklipin "Amore", në bashkëpunim me Arbannën. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Blero & Johan Bejerholm kanë realizuar bashkë muzikën, Nurteel & Blero kanë punuar bashkë tekstin e kësaj kënge, ndërsa për arranzhimin u kujdes Johan Bejerholm.

Më datë 28 Shtator 2022, Blero publikon videoklipin "Shtatori", në bashkëpunim me Arta Zenelaj. Muzika e këngës është shkruar nga vetë Blero.

Më datë 24 Prill 2023, Blero publikon videoklipin "Helem", në bashkëpunim me Labinot Rexhën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flakron Voca.

Më datë 3 Korrik 2023, Blero publikon videoklipin "Zemren Ma Ndale", në bashkëpunim me Rafaelën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flakron Voca. Produksioni audio u realizua nga Ridvan Bajrami.

David Dreshaj ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Ta Dija", në bashkëpunim me Bleron.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Fortesa Fortesa   agimi19 agimi19  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Blero »

Komente 72