Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerona Bytyci - Kur Vin Gurbetqaret Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Po na vin n'Kosovë
shqipet n'kater an
do na vin me kerre
do me aeroplan
neper qdo qytet
full ku dush e ki
veni zbukurohet
bahet fantazi

Neja ma e mir
kur vin gurbetqart
rrugen plot rini
shoqnia ka ardh
Neja ma e mir
veres vjet per vjet
shqipet vin mu knaq
ne vendin e vet

Disponimi mir
ku do qe te shkojm
dasmat fantastike
veres na i bojm
i presim me ardh
na me shum deshir
ata meritojn
mej prit sa ma mir

Neja ma e mir
kur vin gurbetqart
rrugen plot rini
shoqnia ka ardh
Neja ma e mir
veres vjet per vjet
shqipet vin mu knaq
ne vendin e vet
2x
Blerona Bytyci
Publikimi: 05/11/2022
Muzika: Ardian Kastrati
Teksti: Abaz Selmani
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Blerona Bytyci - Kur Vin Gurbetqaret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Vin Gurbetqaret".
3. Video është e këngës "Kur Vin Gurbetqaret", por nuk këndohet nga Blerona Bytyci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blerona Bytyci:


Komente 0