Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerta Gaçe

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  130
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Blerta Gaçe është një këngëtare e njohur. E lindur në Shqipëri në një kohë trazirash politike, Blerta Gaçe e gjeti veten tek një magnetofon dhe një kasetë me muzikë turke dhe egjiptiane, të cilën ia kishte sjellë një kushëriri i saj nga Greqia. Ajo zbuloi talentin e saj për të kënduar dhe kërcyer që kur ishte 5 vjeç, por vetëm pas disa vjetësh vendosi të zëvendësonte këpucët e saj të vallëzimit, në këmbim të librave të shkollës dhe mendoi nje dite te ndiqte shkollën për Drejtësi. Disa vj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Aurela Gaçe

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Blerta Gaçe, Blerta Gace

Komente 0