Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bleta Mulliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Bleta Mulliqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Bleta Mulliqi e lindur ne vitin 1980. Ajo ndryshe është mbesa e bilbilt muzikes shqipe Nexhmije Pagarusha. Bleta shquhet si e guximshme në muzikë dhe ka filluar të bëhet këngëtare sikur gjyshja saj. Ndryshe stili saj duket unik shendrit me vokalin e saj siç nuk e njohin shumë ajo kishte pjesmarrse edhe në Ethet e se premtes mbrëma 2001-2002, ku arriti deri në gjysmëfinale. Bleta ka mbaruar shkollen e mesme të muzikës "Prenk Jakova" në instrumenti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Mbesa e

Nexhmije Pagarushës

Mbesa e

Rexho Mulliqit

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Bleta Mulliqi, Bleta Mullici

Komente 0