Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blla Blla Blla

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
BIOGRAFIA: Blla Blla Blla është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Blla Blla Blla eshte rock-grup shqiptaro-maqedon, nga Shkupi i formuar ne vitin 1988 nga atehere antaret Idriz Ameti, Ermal Skupi (Mehmeti), Nikola Bocvarov dhe Blagojce Penov. Me vone pasi Ermali (violine) la grupin u zevendesua me Krenar Ismailin (vokal dhe violine). Vokalisti i grupit eshte Idriz Ameti dhe shumica e kengeve jane ne gjuhen shqipe. Antaret: Idriz Ameti - Vokal Krenar Ismaili – Violin,vokal Nikola Bochvarov – Bas Blagojce ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Krenar Ismaili

Komente

Asnjë KomentLamtumirë (2011)

Oversky Ballkanishe Re-Form (2005)

Blla Blla Blla


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Shekulli I Dreqit

Bam

Gurra E Picarit

Marigona

Boyat

Gjurmët

Minatori

Night Rappers

Da LIGS

Ligji Rruges

Tags: Blla Blla Blla


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet