A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Blleki
 • Emri i Vërtetë:
 • Flamur Rukovci
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 3 Prill 1994
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  144
Këndon kryesisht: hip-hop

Blleki është këngëtar i njohur. Flamur Rukovci jeton dhe vepron ne Gjilan ose me sakte ne lagjen "Qenar Qeshme", e cila ndryshe njihet si nje lagje ku eshte jeta "Underground". Ben pjese ne nje grup reperash "EKIPA E ZEZ" ku ne pergjithesi kendojne rap underground. Blleki kendon muzike rap te ashper underground, ku tregon ne pergjithesi jeten e shumices se rinise qe e kalojne ne stilin "Gangsta". Punon pa u ndalur dhe padyshim qe se shpejti do te njihet edhe me shume dhe mendohet se do te jete e ardhmja e repit Shqiptar.

Më datë 21 Qershor 2017, Blleki publikon videoklipin "Plaqka".

Më datë 12 Gusht 2017, Moss & Bllek publikojnë videoklipin "Ziekipa".

Më datë 17 Shtator 2017, Blleki publikon videoklipin "1Milion", beat-in dhe tekstin e së cilës i ka realizuar vet. Kënga është publikuar në YouTbe edhe me klip, për të cilin janë kujdesur Deap Production. Që në momentet e para të lansimit, kënga ka arritur të pëlqehet dhe komentet e fansave ka qenë më se pozitive.

Më datë 20 Prill 2018, Blleki publikon videoklipin "Shawty". Muzika e këngës u punua nga Strike Beatz, teksti u shkrua nga vetë Blleki, ndërsa për orkestrimin u kujdes K-Master. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 11 Maj 2018, Lyrical Son, Blleki, Mc Kresha publikojnë videoklipin "Rruga Nclub", e cila arriti mbi 2 milion shikime ne YouTube.

Më datë 24 Korrik 2018, Blleki publikon videoklipin "Shoki".

Më datë 17 Gusht 2018, Blleki publikon videoklipin "Pele".

Më datë 7 Nëntor 2018, Blleki publikon videoklipin "Ju Veq Po Shitni", ku morën pjesë Yutuberat më të njohur në të gjithë Kosovën me videot e tyre plot humor. Ata ishin: Blondin dhe Besart, Limani (vëllezër), Herolindi, Premtimi, Taulant Hoxha dhe Niredin (trenjerka).

Në vitin 2018, Blleki publikon albumin "Blleklist".

Më datë 14 Gusht 2019, Blleki publikon videoklipin "Mafi". Teksti i këngës u shkrua nga Blleki.

Më datë 7 Tetor 2019, Lluni & Blleki publikojnë videoklipin "Termet". Teksti i këngës u shkrua nga Blleki & Lluni. Produksioni audio u realizua nga K-Master.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  BllekiIZI  

Anëtar i labelit

PINT

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019