A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bojken Lako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Bojken Lako është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Bojken Lako është një këngëtar, kompozitor dhe multi-instrumentist shqiptar i rrymës rock alternative industrial. Ai është gjithashtu autor, regjisor i programeve të ndryshme televizive dhe radiofonike. Karriera e tij muzikore starton në vitin 1993 me publikimin e albumit të parë "King Of Beers" me grupin "The Fish Hook". U bë i njohur për publikun e gjerë shqiptar në vitin 1999 me këngën "Asgjë e largët", pjesë e albumit "Monitor". Që nga vit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I dashuri i

Semi Jaupaj

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Rruge (2009)

Qielli & Toka (2004)

Monitor (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Dance On The Weekend
Asgje E Larget
Bulza
Sekret
Shtepia E Semure
Merre Lehte (Take It Easy)
Naten Dite
Tirana
Bullet In Your Tongue

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Andy Dj

Elton Deda

Erjon Beci

Julian Mustafa

Albi Nako

Bledar Sejko

Altin Sulku

Endri Prifti

Ervin Bushati

D.M.K.


Tags: Bojken Lako, Bojkeni, Boiken Lako, Bojken Lako Band

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019