Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bomba - Dosta Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ky sen o per ata qe dostat real i kan
ata qe t'gjinden n'zor edhe parja nuk i ndron
se maska ki gjithkun ama dostat zor i gjon
qaj qi ta zgat doren n'ngusht qati dost munesh mi thon
edhe kur me femen shkon,aj kurr nuk t'keqkupton
se e din qe ma von nini n'telefon (damn she was good)
edhe qefi ati i bohet
se kur e shef shokin n'qef edhe aj gzohet
qaty dosti kallxohet,se kurr s'xhelozon
Zoti ty ta kthen qato qe dostit ti ja don
edhe me kan do mu kon,si ti she t'zit tu ardh
t'thir edhe t'thot "Rujuni se dajt n'mahall" menihere seni shkepet e mshefet hec dost mas ktheses
bima kutien e cigarev t'ja mar un kesen
heke stresin se kjo o loja e territ
kjo o loja e Severit


---
Munesh mi njoft ti plot veta
Po s'mun me pas shok si dosta t'mi T
a bojn rrafsh ty plot veta Se dashnijen e respektin real si ki
-
Nuk t'lo me fol kurgjo se kta jon dosta t'mi
Edhe n'gzim edhe n'problem me mu i ki

E di qe truni t'thot "shok ska.."
A e din pse? Qata qe i ki,nuk jon dosta..
---


se qata qe i ki nuk jon dosta..

Ata qe e njofin Bomben e din qe nuk maj kllas
Ju ka kthy respekti secilit qe respekt ka pas
pa mar parasysh mosh,gjini,fe ose likur
se fundi i fundit krejt jena t'njejt o burr..
parja vjen e shkon,e din veq aj qe e ka pa
nese don dashni t'vertet,shoqnoju me fukara
se parja ku hin, ma t'mirin e bon ma t'keqin
mir ka thon Odin,ajo osht instrument i dreqit kallxoma ti mu shokin,t'kallxoj qfar njeri je
shoqnia o pasqyra e njerit deri n'dhe
e n'shka t'dush ty t'boj be se pa dost nuk vlen
se pa dost nuk shkon
se pa dost nuk je
se kado qe shkon Fatos sun gjen,se e din qe Bomba kurr nuk t'rren
e din qe fjalt e mia t'mesin tattoo n'tru
secili qe e gjen veten n'ket kang,t'du
si vlla me t'pa sa ma nalt,mu mburr me ty kshyrem n'sy,kjo o dashni vlla..
Bomba
Publikimi: 16/09/2016


Bomba - Dosta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dosta".
3. Video është e këngës "Dosta", por nuk këndohet nga Bomba.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bomba:


Komente 0