Bon Iver

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Bon Iver është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Bon Iver is an American indie folk band founded in 2007 by singer-songwriter Justin Vernon. Vernon released Bon Iver's debut album, For Emma, Forever Ago independently in July 2007. The majority of that album was recorded while Vernon spent three months in a cabin in northwestern Wisconsin. Bon Iver won the 2012 Grammy Awards for Best New Artist and Best Alternative Music Album for their album Bon Iver, Bon Iver. The name Bon Iver is derived from...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Green Day

Incubus

Maroon 5

Bon Jovi

Kiss

Backstreet Boys

Superchick

Fray

Aventura

Evanescence


Tags: Bon Iver

Krijo Një Kartolinë