Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Bon Jovi është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Bon Jovi is an American rock band from Sayreville, New Jersey. Formed in 1983, Bon Jovi consists of lead singer and namesake Jon Bon Jovi (born John Francis Bongiovi, Jr.), pianist and keyboard player David Bryan, and drummer Tico Torres. The band's lineup has remained mostly static during its history, with the only exceptions being the 1994 dismissal of bass player Alec John Such, who was unofficially replaced by Hugh McDonald, and the departure...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kiss

Bon Iver

Superchick

Maroon 5

Backstreet Boys

Fray

Aventura

Evanescence

Morandi

Us5

Tags: Bon Jovi


Komente mbi këtë artist