Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Bonnie Tyler

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Skewen, West Glamorgan 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Bonnie Tyler është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Bonnie Tyler (Gaynor Hopkins) është një këngëtare nga Uellsi e njohur për kënget "Lost in France", "It's a Heartache", "Eclipsi Gjithsej i Zemrës", "Holding Out for a Hero", "Bitterblue" dhe "Besoni në Me ". Të dyja "It's a Heartache" dhe "Total Eclipse of the Heart" janë ndër shitjet më të shitura të të gjitha kohërave, me shitje më të madhe se gjashtë milionë. Puna e saj ka fituar nominimet e saj për dy Grammy, tre çmime Goldene Europa, tre nom...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dido

Kelly Clarkson

Ciara

Lara Fabian

Katy Perry

Pink

Hadise

Hilary Duff

Lady Gaga

Leona Lewis

Tags: Bonnie Tyler


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet