Më mbaj mend (për 1 muaj)

Brahim Avdyli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Brahim Avdyli është një shkrimtar i njohur. Brahim Avdyli, i rritur në Morinë të Malësisë së Gjakovës, një vend me tradita kulturore dhe kombëtare. I takon plejadës së krijuesve të fundviteve shatëdhjetë dhe të fillimviteve tetëdhjetë të shekullit të kaluar (XX). Që në vitet e hershme të rinisë u dha pas dy prirjeve: pas artit të fjalës dhe pas lëvizjes konspirative për lirinë dhe bashkimin e popullit shqiptar. Ndër të parët u vu në krah të luftës çlirimtare të popullit shqiptar të Koso...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Shkëlzen Zalli

Mehmet Bislimi

Shaban Cakolli

Xhevahir Cirongu

Abdullah Konoshevci

Mihal Gjergji

Rexhep Shahu

Fatmir Terziu

Teodor Keko

Bedri Halimi

Tags: Brahim Avdyli, Brahim Ibish Avdyli


Komente mbi këtë artist