Më mbaj mend (për 1 muaj)

Brahim Qetaj - Ibrahim Rugova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Eeeee Trojet tona kurrë po ja nda,
zullum shkau gjithë herë ka ba.

Naj grabitshin trojet shqiptare,
krejt shqiptarve dojnë me na qit fare.

Nuk len ven pa shkel dushmani,
me re t'zeza mlohet vatani.

45-ten me 10 janar n'Cërrc kanë hy qetnikt barbar. Vranë qetnikt at Rrust Rugoven,
tymi i zi e pat mlu Kosovën,
Rrust Rugoven me djal t'vet,
e la Uka ni amanet.

Ni djal la ai Ukë Rugova,
me fat t'madh ishte Kosova,
shpejt u rrit ky ideal që Kosoves zot me i dal.

Oooo msojeni ni gja për tokat dardane,
as njo t'gjall s'dojn me na lane.
Ishte viti 89 kur kosova rrethue ish kanë,
rreth i hekurt ishte Kosova n'kam u qu IBRAHIM RUGOVA.

Dul ne sken ky vizionar,
për me pshtu popullin shqiptar.
Me ide e me urtesi, krejt Kosova ishin oo mas ti.

Formoj Lidhjen Demokratike,
për t'i mbrojt trojet etnike.,
Me bo t'lir kombin shqiptar,
IBRAHIM RUGOVA KRYETAR.

Me sukses gjithë herë ka pri,
për liri-demokraci, pa dal drita diç Rugova, PAVARSINE don Kosova.

Deshti paqen dhe urtesinë,
unitetin e miresinë.
N'konferenca e n'samite,
ti Kosoven lart e ngjite.

Bota njohu tan Kosoven,
me kryetar IBRAHIM RUGOVEN.
Amerkia t'ka ndihmu gur-themel Kosoves me i vnue.

Vdekja t'mori ne janar,
te nderoi ty bota mbar.
PAVARSIN e pret Kosova.
EEEEEEE T'BEKOFT ZOTI

IBRAHIM RUGOOOOVAAAAAA.


Ky tekst u dërgua nga enismehmeti.

Brahim Qetaj - Ibrahim Rugova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ibrahim Rugova".
3. Video është e këngës "Ibrahim Rugova", por nuk këndohet nga Brahim Qetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Brahim Qetaj:


Komente 0