Më mbaj mend (për 1 muaj)

Briz Musaraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Briz Musaraj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Briz Musaraj është një këngëtar rock dhe gjithashtu ish lideri i grupit shqiptar Supernova. Brizi është futur në fushën e muzikës që në moshë të vogël duke studiuar piano klasike vite me rradhë por asnjëherë për tu bërë pianist klasik, gjithmonë mendja ka qenë tek muzika Pop Rock. Në vitin 2003 bashk me 3 bashkëmoshatar bashkëkrijuan grupin "Supernova" me të cilën luajtën live vite me rradhë në lokale dhe evente të ndryshme si Mjaft Fest etj. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Valon Shehu

Eagleye (Kiameti)

Lintor Osmenaj

Edi Kala

Ergys Shahu

Albboy

Bledi Polena

Gledi

Kelly

Gentjan Dema

Tags: Briz Musaraj, Supernova


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet