Bruno
Bruno

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Nentor 1992
  • Horoskopi:
  • ♏ AkrepiBiografia

BIOGRAFIA: Bruno është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Hiti më i madh qe e beri te njohur Brunon ishte bashkëpunimi me Elvana Gjatën, “Love Me”. Më datë 15 Maj 2013, 2po2 publikon videoklipin "Prej Rrugës", në bashkëpunim me Bruno. Në Maj 2013, Bruno merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "S'mund Te Jesh". Më datë 14 Korrik 2015, Elvana Gjata publikon videoklipin "Love Me", në bashkëpunim me Bruno. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, ndërsa për orkest...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 6