A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bruno Pollogati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  13
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
BIOGRAFIA: Bruno Pollogati është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Bruno Pollogati ngjitet për herë të parë në skenën e Festivalit të Këngës si solist ndërsa si pjesë e grupit Revolt Klan ka kënduar edhe dy herë të tjera, në Fest’ 53 dhe Fest’ 54, respektivisht me këngët “Më mungon” dhe “Dashurinë s’e gjejmë dot”. Më datë 21 Prill 2018, Bruno Revolt publikon videoklipin "Pritem Pak". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Florian Zyka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Në D...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Revolt Klan

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Lindon Berisha

Bruno

Kelly

Adriano Rama

Berkan

Egzon Pireci

Joni Aliraj

Lind Islami

Ergys Shahu

Genti Deda


Tags: Bruno Pollogati, Revolt Klan, Bruno Revolt

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019