Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bryan Adams

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Bryan Guy Adams
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kanada 
 • Mosha:
 • 60 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Bryan Adams është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Bryan Guy Adams, is a Canadian singer, musician, producer, actor, social activist, and photographer. Adams has been one of the most successful figures of the world of rock music during last three decades. He's known for his strong husky vocals and energetic live performances, and he has sold more than 100 million records, making him one of the world's best-selling music artists and the best-selling Canadian rock artist of all time. Adams rose ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gigi D'alessio

Calvin Harris

Kanye West

Tiziano Ferro

Riccardo Cocciante

Mustafa Sandal

Edward Maya

Josh Turner

Wiz Khalifa

Akon

Tags: Bryan Adams


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet