Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Bujar Qamili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  115
 • Vendlindja:
 • Shkodër 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 56 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bujar Qamili është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu lindën edhe shkëndijat e para të talentit të tij në muzikë. Më pas, aktivizohet në “Grupin e Rinisë". Për herë të parë në skenë është ngjitur në vitin 1974, dhe ka mbi njëzet e katër vite që ai nuk është shkëputur asnjëherë nga kënga. Çmimet që Bujar Qamili ka fituar gjatë karrieres së tij të gjatë artistike janë shumë por si më të rëndësishmit dhe që...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareNuk Jam Ma Sikur Atehere (1996)

Kenge Qe S'harrohen

Njoni Qan, Tjetri Gezohet

Arome E Kenges Popullore


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Pirro Çako

Ardit Gjebrea

Robert Aliaj

Kastriot Tusha

Redon Makashi

Kastro Zizo

Adrian Gaxha

Olen Cesari

Avni Mula

Gaqo Çako


Tags: Bujar Qamili, Mjeshter I Madh

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet