Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bukurije Morina - Motres Sime Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


DESHTA KÁNGEN ME FILLUE
SI DIKUR NE FEMIJERI
VALET E JETES LARG M'KAN QUE
ZERI SMUND TE TE MBRIJ.

POR TI NISJA SOT PA MUE,
MOS TE DRIDHET ZERI N'VAJ
TI E DJEGUR UNE PERVELUE
JETA DESHI TE NA NDAJ.

ESHTE E RENDE E HUJA TOKE,
ESHTE I ZI KY QIELL MBI KOKE ,
VARR ESHTE NATA ,DITA FERR
KA VEQ DIMER, S'KA PRANVERE

KUR T'FILLOJ TINGULLI I PARE
DIL N´DRITARE SHIKO LART
ESHTE ATY NJE YLL I VRARE
MALL E DHEMBJE N´SUPE BART

KUR T'FILLOJ TINGULLI I DYTE
DIL TE PRAGU I SHTEPISE
PUTHMA TOKEN LUTJU DIELLIT
VEQ NJEHERE PER NE T'SHENDRISE

KUR T´FILLOJ TINGULLI I MBRAME
SHKO TI ULU TEK AI SHKEMBE
KU FILLUAM KENGEN E PARE
KENDO E QAJ PER ZOGJ TE VRARE....

(Tekst kenge.U shkrua 1998/99 N.M. Dila)


Ky tekst u dërgua nga Art   platoni


Nuk kemi video për këtë këngë.
Bukurije Morina - Motres Sime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motres Sime".
3. Video është e këngës "Motres Sime", por nuk këndohet nga Bukurije Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bukurije Morina:


Komente 0