Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Burbuqe Rada - Dashurine Tone Pershendesin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashurine Tone Pershendesin".
3. Video është e këngës "Dashurine Tone Pershendesin", por nuk këndohet nga Burbuqe Rada.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Burbuqe Rada - Dashurine Tone Pershendesin  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika:

Tish Dajia

Teksti:

Bardhyl Londo

Pjesëmarrëse në

Festivali i 24-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1985

1985-11-30T23:00:00+00:00Gjethet bien permbi koder
Mbremja po vjen si flutur.
Jemi vetem ne dhe vjeshta
Edhe ky muzg i bukur.

Qyteti dritat ja nje nga nje i ndez,
Dashurine, dashurine tone e pershendet.

Ti me thua, keto drita jane krushq,
E jane dasmore.
Ne cdo drite vjen nje ender
Vjen nje gezim si lulebore

Dy drita jemi,
Dy yje ne mes dritash, jemi ne.

Del nje kenge, nje kenge e bukur
Del nga zemra rrugen merr
Dhe anembane udhton.

Per ty jeta jone kaq drita ndez
Jane dritat tona
Jane gezimet e t'ardhmes sone.

C'ti them pishes permbi koder?
Mbremjes c'ti them, si flutur
Iku shpejt dhe vjesht e arte behet tani
Me e bukur.

Qyteti dritat ja nje nga nje i ndez
Dashurine, dashurine tone e pershendet.

Dy drita jemi,
Dy yje ne mes dritash jemi ne

Del nje kenge, nje kenge e bukur...


Më Shumë Këngë Nga Burbuqe Rada:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet