Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  877
  • Emri i Vërtetë:
  • Betim Januzaj
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Buta është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Buta eshte njeri prej talenteve me premtues te repit kosovar.Njihet gjithashtu per aftesin e repit freestyle. Jeton ne Ferizaj dhe emri i vertetë është Betim Januzaj. Me tekste eshte marr prej moshes 12 vjeçare. Ne Shtator 2010 vendos te mos jete veç fans i Hip-Hopit, po edhe pjese e tij. Ne intervista te ndryshme ka deklaruar qe ndjek hapat e rrymes new school hip-hop, pasi ai thote se u rrit me rrepera si Lil Wayne e Future, jo me rreperat legj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareVjeshte / Dimer ‘18 (2018)

Pranvere / Vere '17 (2017)

Dr. Zhivago Ep (2016)

Z.Ndjenja Ep (2015)

Rolling Stoned Vol. Ii (2013)

Rolling Stoned Vol. I (2013)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Per Trip
Z. Ndjenja
Pse Ke Ardh Ktu
Fakt
Kqyre
Hashish Thaci
Anderr / Pluto
200 Kmh
Z. Ndjenja 2
24/7


Artistë Të Ngjashëm:

Arbër Kurtaj

3 Treshi

Kauzza

Blake

Mistiku

Narly

Kia

Krijel Flexy

I2rejt

Ex Wolf


Tags: Buta, Betim Januzaj

Buta në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë