Më mbaj mend (për 1 muaj)

Butrint Bicurri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.7 / Votuan:  7
 • Vendlindja:
 • Gjakove 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Butrint Bicurri është një këngëtar dhe instrumentist i njohur. Butrint Esat Bicurri u lind më 15 qershor 1981 eshte nje kengtar i apasionuar ndaj muzikes qysh ne rinin e tij. Eshte kengetar, instrumentalist e ne te njejten kohe edhe kompozitor. Ka kryer shkollen fillore dhe te mesme e me pas edhe fakultetin. Nga humanizmi i tij qe rinia te ket dashuri dhe pasion per muziken tani punon edhe arsimtar i muzikes ne shkolle fillore....

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Esat Bicurrit

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Butrint Bicurri

Komente 0