Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Butrint Rashiti - Vret  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Cover 2020"

Komente

Asnjë Koment

12/09/2020

2020-09-12T11:40:03+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Vret" kënduar nga Butrint Rashiti.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Vret".


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Artan Xhija - Vret

Ti kurrë s'më ke dashur
sa të kam dashë
unë dikur shpirtin tim
mbi tëndin e lashë

Ti doje të ikje
të lirë të kam lënë
por zemrës sime
unë çfarë ti bëj?


Pa ty nuk u mësova asnjëherë
e urrej veten çdo ditë e më shumë
pse unë dashurinë po e kërkoj?
në ata krahë që dikur më shtynë

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

Eja dhe një herë
më shiko në sy
edhe shpirti të marri
jetë në krahët e tu

Në dhomën e errët
do të pres këtu brenda
deri sa të pushojë
dhimbja ose zemra

Pa ty nuk u mësova asnjëherë
e urrej veten çdo ditë e më shumë
pse unë dashurinë po e kërkoj?
në ato krahë që dikur më shtynë

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

A të vjen keq?
një zemër kur vret?
nuk e di çfarë ndjen tani?

Buraku & Grupi Fama - Vret

Ngjarje e vertet,per mua ska kuptim kjo jete
pa dashnin per mall po vdes i gjall.

sa shume e kom dasht o teper e kom dasht
iku me lendoi me sjemi bashke.
sa shume e kom dasht o teper e kom dasht
iku me lendoi me nuk jemi bashke.

Vret sa shume vret,pa dashni zemra me mbet
jeta behet vdekje,e vdekja behet jete.
vret sa shume vret,zemra me e forte se gur
ajo,ajo lamtumiren jo nuk e tha kurre.

Zemra nuk duron, e di qe ndarja po m'shkatrron,
zoti do t'ia kthen, ai do t'ia kthen.

sa shume e kom dasht o teper e kom dasht
iku me lendoi me sjemi bashke.
sa shume e kom dasht o teper e kom dasht
iku me lendoi me nuk jemi bashke.

Vret sa shume vret,pa dashni zemra me mbet
jeta behet vdekje, e vdekja behet jete.

vret sa shume vret,zemra me e forte se gur
ajo,ajo lamtumiren jo nuk e tha kurre.(2x)
Më Shumë Këngë Nga Butrint Rashiti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet