A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Butrint Rashiti

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  11
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Butrint Rashiti is a popular singer of Modern Traditional & Tallava music. Butrint Rashiti kreu shkollen fillore në Gjilan, më saktësisht në shkollën "Rexhep Elmazi" në lagjen Dheu i Bardhë, për të vazhduar pastaj një pjesë të saj edhe në "Thimi Mitko". Shkollimin e lartë e vijoi në shkollën e mesme të muzikës "Prenk Jakova" në Gjilan. Me muzikën Butrinti filloi të miret qysh në fëmijërin e hershme, më saktësisht në shkollën fillore duke marë pjesë në manifestime të ndryshme shkollore si në korr dhe programe të ndryshme...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Live 2019 (2019)

Live 2017 (2017)

Live 2016 (2016)


» Add A Song »

Ndjenje
Pse
Ajshe
Sot Po Shihet
Pranoje
Qaje
Ti E Vetme
Se Kam Qare


Related Artists:

Labinot Beqiri

Drilon Berisha

Ardian Limanmera

Besnik Salihu

Leotrim Gashi

Besnik Gjakova

Ylber Aliu

Argeton Dervishi

Erkan Musliu

Merytoni


Tags: Butrint Rashiti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019