Më mbaj mend (për 1 muaj)

Butrint Imeri - Prita  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  76

Produksioni:

Mixey

Këngë e albumit:

"Acoustic Sessions"

Komente

Asnjë Koment

09/05/2020

2020-05-09T20:01:02+00:00More me vete zemrën time
Asnjë gjë më s'ka kuptim
Puthjet e tua dhe ledhatimet
do të më mbesin kujtim.

Dua të përqafoj,
Sa keq që më ike,
Unë shumë të besova, por gabim.
Me mujt me t'zën me tjetrin
O veç me t'hek prej qefi
Ndoshta i vetmi shpëtim.

[REF.:]
Se unë gjithmonë t'prita,
t'prita po s'erdhe mo.
T'thirra, t'thirra sum bone zo.
Pse nuk erdhe mo?
E su m'bone zo?
Ej t'prita, t'prita po s'erdhe mo.

Edhe në ëndërr
mu duk që më thirre
Po kur u zgjova, s'ishe ti.
Fjalët e tua n'mendjen time
do të më mbesin kujtim.

Me mujt me t'zën me tjetrin
O veç me t'hek prej qefi
Ndoshta i vetmi shpëtim.

[REF.:]
Se unë gjithmonë t'prita,
t'prita po s'erdhe mo.
T'thirra, t'thirra sum bone zo.
Pse nuk erdhe mo?
E su m'bone zo?
Hej t'prita, t'prita po s'erdhe mo.


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Kartolina (6)

23
21
17
25
25
44

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Butrint Imeri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet