Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cadox
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Tetor 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Cadox është këngëtar i njohur. Suad xhaferi i njohur si (Cadox) prejardhjen e ka prej fshatit Novosell komuna e bujanovcit. Cadox Me Muzik dhe me zhandrrin etij rap hip hop kafilluar karrijeren qysh nga viti 2008 dhe ka aférsisht 30-40 kang mos ma teper sepse disa jan zhdukur nga arkivi po gjinden disa naper web faqe te ndryshme Cadox ka bashkpunime me repera te ndryshem dhe priten ende bashkpunime ma te mira me repera té ndryshem thenja e preferuar si e qdo reperit ésht e njejt po edhe ashtu e Cadoxit: Fansa Juv du shum Por edhe mas shumti juv du inat-g ju jeni ata qe me beni ma te fort se kurr Cadox si gjith reperat ka probleme me kolegt dhe per shkak te mos marrveshjev tani per tani Cadox esht Solo dhe nuk mendon per formim te grupit a po futjen ne ndonj grup per shkak te mos marrveshjev qe ndodh ndaj antarve te grupit dhe thot solo kome vazhdu deri ne piken e fundit dhe kurr sdo ta ndryshoj mendjen.

Në vitin 2013, Cadox publikon albumin "Fenomen".

Më datë 17 Maj 2015, Cadox publikon videoklipin "Gaca Ra Ntok".

Më datë 22 Nëntor 2015, Cadox publikon videoklipin "Venit".

Më datë 1 Janar 2016, Cadox publikon videoklipin "Je Suis Un Soldat", në bashkëpunim me Kpiten Lui's.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arta1    bigtv  

Komente

1

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet