Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cadox - Besom
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Besom".
3. Video është e këngës "Besom", por nuk këndohet nga Cadox.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cadox - Besom  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Fenomen"

Komente

Asnjë Koment

02/07/2013

2013-07-02T17:39:27+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Besom" kënduar nga Cadox.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Cadox i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dj Dagz & DJ PM - Besom

O nana sa t'pelqej
rrej qe thom snihna njejt
afromu sa ma shpejt
ja ma mir leje krejt
ti mpelqen e kanihere sem pelqen
kanihere ti shkelqen
a po don me kon a spo don me kon
se jon do dit qe mas teje qmendna
jon do dit thom qa kom mrena
jon do dit boj qa m'thot zemra
jon do dit(2x)

REF:
Nuk e di a m'beson
a me beson?
ti kurr vet nuk ki me kon
jo jo ti vet nuk ki me kon
jo jo,jo jo
ti kurr vet nuk ki me kon
jo jo ty vet nuk kom met lon

Per ty e di sa vlej
e di e di sa vlej
pergjigje pse spo kthej
jom tu lyp
sun po gjej
se je ti
se di as vet cka je ti
shpesh po dyshoj n'veti
a po du me kon
a s'po du me kon
se jon do dit qe mas teje qmendna
jon do dit thom qa kom mrena
jon do dit boj qa m'thot zemra
jon do dit(2x)

REF:
Nuk e di a m'beson
a me beson?
ti kurr vet nuk ki me kon
jo jo ti vet nuk ki me kon
jo jo,jo jo
ti kurr vet nuk ki me kon
jo jo ty vet nuk kom met lon

Tik tak boom
koha o tu ec ma shpejt se ti e un(2x)

E nuk e di a m'beson
Jo jo, jo jo
ti kurr vet nuk ki me kon
jo jo ty vet nuk kom met lan
Aj aj, aj aj

Mc Poka - Besom

Pjesa 1 Mc Poka
edhe pse nuk je me mu te dua ne perjetsi
se akoma te mendoj e pa ty nuk mund te rri
se jeta eshte vec 1 dhe pa ty jo ska kuptim
edhe ylli me i madh pa ty nuk ka ndricim
se ti je dielli im oksigjeni qe me jep frym
je i vetmi ngushllim trupin ma mbush me rrym
mendo per mua jet se pa ty dot nuk jetoj
mendo per mua zemer se shum te dashuroj

Refreni 2 X Storm Fire
besooooom
se pa ty nuk kam jet
kuptoooom
se te du vertet
ti mendo per dashurin
e lere zemren me qetsin
se zemra do ket qetsi
e ne te 2 dashuri
Pjesa 2 Dib Ardi

a thu ka ma mir me jetu jeten bashk
a thu ka ma mir me pas pran at qe ke dasht
ate djalin qe endrroje per ty e jep jeten
ate djalin qe besoje dhe gjithmon ta tha t’verteten
dhe ta siguroj moj zemer kurr nuk do pendohesh
ndoshta je merzitur por nje dit shum do gezohesh
e kam nje arsyje qe sot per ty po knoj
dhe arsyeja e vetme eshte se ty te dashuroj

Refreni 2 X Storm Fire
besooooom
qe pa ty nuk kam jet
kuptoooom
se te du vertet
ti mendo per dashurin
e lere zemren me qetsi
se zemra do ket qetsi
e ne te 2 dashuri

Pjesa 3 Storm Fire

dua te t’kem pran o zemra jeme
ti je kuptimi I jetes ti je endra jeme
gjithcka do ta kem vec ty te adhuroj
vec ty te adhuroj se vec ty te dashuroj

Refreni 2 X Storm Fire
besooooom
qe pa ty nuk kam jet
kuptoooom
se te du vertet
ti mendo per dashurin
e lere zemren me qetsin
se zemra do ket qetsi
e ne te 2 dashuri

Dyoksidi - Besom

Intro - Dyoksid
Veq 1 sen po du me dit ....
A ka shpres per mu !!??

Verse 1 - Dyoksid:
01. A ka shpres per mu e nuk e di //
02. Nese jom pa ty emrin e kom vetmi //
03. Lutna dit e nat me kon bashk me ty //
04. Dashuri nshikim tpar tash smuna mu kthy //

05. Shpresa vdes e fundit te une ajo ka vdek //
06. Qishtu koka shkru per mu me vazhdu me jet me hjek //
07. Pse per ty menoj nuk e di pse //
08. Nuk ndjehesh si un per qeta edhe u pee //

09. Gjithkjo dashuri as 1% besim //
10. Dije kur bota sillet qat'her nuk ka kthim //
11. Menon e menon e nuk gjon perfundim //
12. Qat'her bota sillet tani ti je pendim //

13. Ki mu munu mu kthy po nuk ka mundsi //
14. Qeshtu vet e lype me pas kejt liri //
15. Po ka me kon von besom teper von //
16. E vetmja fjal per ty: ISHALLA MA TMIR E GJON //

Refreni - Kann1
01. Hejjj besommm jommm humburr midis botess //
02. Nukk dijj ku jommm please gjuma dheun e tokes //
03. Ma miiirr i vdekun se pa tyyy gjall me mbeett //
04. Nukkk komm fuqii Lamtumirr met thon perjetttt //

Verse 2 - Kann1
01. Dikon qe shum e don e perveti sun e bon //
02. Kurr sun e harron edhe pse me to skalon //
03. Un u luta te ZOTI qe neve tna bashkon //
04. Se me jetu pa ty beso pe kom ron //

05. Kom nij se nojher ondra bohet realitet //
06. Po te un osht bo weq 1 onder e pavertet //
07. Kjo befasi e keqe m'erdh pa prit si termet //
08. Ton ky ven bosh un po ndina i teper nket planet //

09. Pi qoj durt ka qielli me kejt zonin po bertas //
10. N'zemer i thert kujtimet mvrasin pa mas //
11. Kur per TY menoj gjithqka tjeter po harroj //
12. Du mu kon bashk me TY edhe kurr mos t'lendoj //

13. E tash un po du do pytje me ti bo //
14. Du mem tregu a ka shpres ndashni a jo //
15. Krejt i pranoj KURR fajin sta lo ty //
16. Prap muj met kuptu se e di qe jem kon t'ri //

Refreni - Kann1 3x
01. Hejjj besommm jommm humburr midis botess //
02. Nukk dijj ku jommm please gjuma dheun e tokes //
03. Ma miiirr i vdekun se pa tyyy gjall me mbeett //
04. Nukkk komm fuqii Lamtumirr met thon perjetttt //

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Cadox:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë